HOME   O NAS   KONTAKT
PLEJADY
Menu
Historia Koła


ROK SZKOLNY 2008/2009


Na kółko, wraz z koleżanką z klasy chodzę od roku. Bardzo nam się podoba.

Pomimo tego, że przez rok zajęcia zostały zawieszone, to odrodziło się na nowo i jest naprawdę bardzo fajne. Spotkania są ciekawe i interesujące. Byliśmy w Planetarium w Potarzycy koło Jarocina, na pokazie rozgwieżdżonego nieba dla rożnych por roku. Czasami lekcje są w sali komputerowej, gdzie wchodzimy na strony internetowe dotyczące kosmosu, planet i gwiazd. Odpowiadamy na pytania, zadane przez kolegów z kółka. Redagujemy wspólnie naszą stronę internetową koła Plejady. Poza tym wykonujemy plakaty, które są barwne, kolorowe i ciekawe. Z nich także się można wiele nauczyć.

Jako, że kończę gimnazjum, nie będę już uczęszczać więcej na kółko, ale mam nadzieję że uczniowie młodszych klas zastąpią mnie i też będą się tak znakomicie bawili jak ja.

Patrycja Jarzębska,
15 kwietnia 2009





Cześć!!
Nazywam się Magda Gazdowicz i jestem z klasy IIIc. W tym roku niestety kończę tę szkołę jak i również będę musiała się pożegnać z uczęszczaniem na koło astronomiczne, gdzie mile spędzałam czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Trudno będzie mi się rozstać z różnymi konkursami astronomicznymi, plakatami, które z chęcią robiłam. Dużo czasu też poświęcaliśmy na projektowanie i udoskonalanie naszej strony internetowej. Chciałabym również wspomnieć, że w tym roku mój kolega z koła jak i z klasy brał udział w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym w Planetarium w Potarzycy, gdzie zajął 4 miejsce. Ciężko będzie mi się rozstać i zapomnieć o moich kolegach, koleżankach jak i o bardzo miłej pani, dzięki której powstało to koło czyli pani Grażyna-Dereń Jamnicka. Cały czas wspólnie spędzony będę długo, mile wspominać.

Magda Gazdowicz Kl.IIIC 8.04.2009r.




ROK SZKOLNY 2004/2005

Na terenie Gimnazjum nr 3 w Kaliszu działa kółko astronomiczne "Plejady" , które powstało w roku szkolnym 2004 / 05 i cieszy się do dziś dużym zainteresowaniem. Na naszych spotkaniach , omawiamy najbardziej tajemnicze i odległe zakątki Wrzechświata. Prowadzimy Obserwacje Księżyca , które umieszczamy w specjalnym kalendarzu. Zajmujemy się omawianiem planet oraz ich naturalnych satelitów. Poruszamy takie tematy jak możliwość istnienia jakichkolwiek form życia poza naszą planetą oraz omawiamy różne hipotezy powstania życia na Ziemi. Opócz tego poznajemy wiele interesujących terminów astronomicznych. Zaznajemy się z wieloma postaciami , które podczas swojej kariery astronomiczno - fizycznej rzuciły nowe światło na nieznane dotąd ciała niebieskie . Sami poszukujemy nowych wątków i najnowszych doniesień astronomicznych, które później przedstawiamy i rozszerzamy na kółku. tak więc rozwijamy się na nim nie tylko w kierunku astronomii, ale także pod kątem przemawiania oraz pisania referatów. Dla urozmaicenia zajęć oraz poszerzenia naszych poglądów oglądamy na naszych spotkaniach wiele filmów dokumentalnych. W ramach kółka wyjeżdżamy równierz na spotkania naukowe, nawet z dziedziny fizyki. Prowadzimy własną gazetkę, na której zamieszczamy dorobek naszej owocnej pracy. Umiesczamy na niej najnowsze informacje o " życiu nieba". Tworzymy własne plakaty z naszym wyobrażeniem Wszechświata, które sprawiają , że gazetka owiana jest nautką tajemnicy.Przeprowadzamy i bierzemy udział w Dniach Nauki. Robimy własne prezentacje multimedialne. Wymyślamy i pokazujemy ciekawe i zaskakujące doświadczenia fizyczne. Zajęcia są bardzo ciekawe, a każdy kto przyjdzie na nie chociaż raz od razu złapie "ASTRONOMICZNEGO BAKCYKLA".

Paulina Machowicz (kl. II G) dn. 23. III . 2006

News
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy na 8 godzinie lekcyjnej (14:20 - 15:05), w sali 19. Opiekunem koła jest pani Grażyna Dereń - Jamnicka.
Zapraszamy do AKTUALNOŚCI
Copyright by www.d4u.glt.pl